oficiální webová stránka Atomyk Piktures, nezávislá filmová společnost

Skocit na obsah
Co znamená zkratka AP?   Argentické Pláže
-


Dlouhé aktuality
Obrázek k aktualizaci

Drums Experiments

Drums Experiments jsou prudce energická bubenická skupina z Vítkova. Vynikající bubeník a pedagog Roman Petřík kolem sebe dokázal shromáždit partu muzikantů jindy hrajících na melodické nástroje (klavírista, saxofonistka, klarinetista, keyboardista, zahradník a další), kterým nacpal do rukou paličky, postavil před ně kotle a dovolil jim bušíce bezmezně běsnit. Vznikla unikátní sestava nadšených lidí, jimž se podařilo rozvibrovat sebeotrlejší publikum doma i v zahraničí a posléze nahrát dvě dunící CD. Ve skupině hrají či hrávali Ondřej Petrtýl, Martin Váňa, Petr Dratva, Zuzana Černínová, Kristián Angelopoulos, Petr Kajzar, v prehistorických dobách pak i Dušan Hyvnar, František Putko a Jakub Tengler.


Obrázek k aktualizaci

tError je zpátky

Je čas abyste poznali temnou stranu síly Atomyk Piktures. Neboli to, čemu AP říká nezávislá audio-tvorba. Hudební album ve stylu undergroundu! Náramně se hodí k poslechu v opuštěném dole, zchátralém majáku či skladišti vytěžené hlušiny. Rafinované noty, nevytřelý zpěv, erozivní melodie a pokročilé trylky tvoří dohromady lahodnou a jemnou směsici, která náramně povzbudí Vaše nejlepší smysly. Toto komerčně úspěšné líbivé album se právem staví na piedestal české populární hudby hned vedle Bedřicha Smetany a Evy a Vaška.


Obrázek k aktualizaci

Audiosekce

Atomyk Piktures začínali jako filmová společnost, jejich velkou ambicí je však stát se polykulturní kreativní skupinkou. Chceme prostě lidem přinášet Alternativní Prožitek. Po sérii scének, divadelních představení, happeningů, reklam, kreseb a povídek jsme v roce 2OO8 pronikli do říše hudby. Bylo tedy načase vytvořit audiosekci, o jejímž vzniku si Vás touto zprávičkou dovolujeme informovat. Ať Vám tedy pomůže v orientaci v ráji zvuků, not, tónu, rytmů, hluků a skřeků.