oficiální webová stránka Atomyk Piktures, nezávislá filmová společnost

Skocit na obsah
Co znamená zkratka AP?   Arsenál Praků
-


Dlouhé aktuality
Obrázek k aktualizaci

Co umíte?

AP TV opravilo svou televizní anténu, kterou mimochodem rozbil člen AP, Speedy_G, a vytvořilo reportáž o stavu naší společnosti. Ta jde až do hlubin samotných občanů, měšťáků, a rozkrývá jejich přirozené vlohy.
Nejde neodolat neříci ne, když se Vás ptáme: "podíváte se na to?".
Jo a na konci je bonus.


Obrázek k aktualizaci

Videa z Maďarské výměny Our Art 2008

Část členů Atomyk Piktures se v létě 2008 zúčastnila mezinárodní výměny mládeže s názvem Our Art. Kdysi jsme Vám o této výměně psali, nicméně až nyní Vám, našim příznivcům, přinášíme videa, která jsme v rámci výměny natočili. Celkově vznikla 4 videa, která měla za úkol natočit video o výměně mládeže. Takže samotnými snímky zjistíte, co to vlastně ty výměny jsou :)


Obrázek k aktualizaci

Veselí Přátelé Stromů

V říši zvěře se dějí podivné věci. Věci tajemné a záhadné, jež by měly lidskému oku zůstat navždy utajeny. Obklopuje je totiž mytická aura tabuizovaného tématu a dokonce ani naše vláda si nepřeje, aby ji někdo poodhalil! Avšak Atomyk Piktures se přesto osmělili a zvážili strastiplnou cestu do končin, kam se dosud lidská noha nevydala. A vydala-li se... nevrátila se živá!! Jako první na světě teď tedy můžete pozorovat, co se děje mezi Veselými Přáteli Stromů!


Obrázek k aktualizaci

Trhové Sviny

Dřívěji jsme se vám zmínili, že jsme podnikli jakési blíže nespecifikované natáčení okolo prostorů sila v Trhových Svinech. Abyste si nemysleli, že jsme si to jen tak vymysleli, nabízíme vám dnes tento počin ke stažení. Nespadá tak úplně do klasické AP tvorby, protože natočený materiál má pomáhat zmateným turistům, kteří se tak úplně nevyznají v Trhových Svinech a potřebovali by poradit. Formou video taxíku se tedy i vy můžete nyni podívat, jak se dostat z náměstí v Trhových Svinech ke kulturnímu domu a na Svatou Trojici. Zmíněná videa vám pustí dokonce i v místním infocentru, pokud budete dělat dostatecně zmatené turisty. Nově nabízíme dokončený prezentační trailer, kterým se Vás pokusíme přesvědčit k návštěvě tohoto města


Obrázek k aktualizaci

Příběhy ze života

AP pro vás připravilo novou sérii animovaných filmíků o délce zhruba půl minuty. Jedná se o filmíky, které by Vám měly ukázat několik příběhů, které se mohou přihodit komukoliv z nás.
Prvním příběhem, který vám nabízíme je Popelářův příběh. Druhým příběhem jest Kominikův příběh, třetí díl v seriálu je Lyžařův příběh, čtvrtým dílem je Rybářův příběh, pátým dílem, který jsme vydali je Gymnastův příběh, šestým dílem je Námořníkův příběh, sedmým je, asi zatím nejlepší, Informatikův příběh, osmým dílem se stal Hodinářův příběh. Jelikož AP se nedá jen tak unavit, máme i devátý díl Kadeřníkův příběh a aktuálně posledním dílem je desátý díl Opravářův příběh. Download všech filmíků, jejich prohlédnutí na youtube a další informace se dozvíte po kliknutí na odkaz nebo v sekci  animované filmy.


Obrázek k aktualizaci

Einstein

"Film o smrti, o zmařených touhách a nadějích, o ztrátě vlastní identity, o prázdných dnech. Film o fyzice, o neúspěchu, o hlubokých myšlenkách a břitkých pohledech. Film o dvou hercích, dvou dabérech a jednom soundtracku. Film o něm. Einsteinovi." říká text krátce popisující přiběh v detailech o filmu a to může znamenat jen jediné. Největší projekt AP za poslední dobu je konečně hotov. Snad se bude líbit i vám.


Obrázek k aktualizaci

Hovory

Hovoření a květnatý jazyk jsou v dnešní době velice důležité. Jak by řekl veliký myslitel 31. století Kocour: "Potřebujeme jazyk, protože máme jazyk!". Atomyk Piktures se tedy vrhlo do zaznamenání významných hovorů, které v budoucnu budou plnit pokladnice světového vědění o časech minulých. Hovory s TGM nám bohužel ukradl jakýsi Čapek, proto jsou našimi nejstaršími dostupnými hovory Hovory u krbu. Není to zrovna novinka, AP už s nimi dosáhla nemalých festivalových úspěchů a pověst o nich se šíří jako rakovina celou Evropou. Dosud však nebyly Hovory u krbu ke stažení, teď tedy přestávají být elitářským zbožím pro nejvěrnější a naopak se stávají potravou pro nejširší plebs. Do budoucna se můžete těšit na Hovory u brku, Hovory u mrdu a Hovory u drnu.


Obrázek k aktualizaci

Vágus Kosmetyks

Atomyk Piktures vyhrabalo dalšího kostlivce ze skříně a nabízí vám ke zhlédnutí jeden restík minulosti. Jde o komerční šot, který si u nás objednala jedna nejmenovaná kosmetická firma z Paříže. Přes jeho do očí bijící komerčnost však doufáme, že vás zaujme originálním pojetím. V rámci naší neziskovosti jsme odmítli obdržet nemalý honorář, který by nás za tuto práci čekal. Místo toho jsme si řekli jen o prachy.


Obrázek k aktualizaci

Slepičí Příběh 4: Přistání na Marsu

Dovolím si trochu citovat z info o filmu:
"Dobývání vesmíru se stalo námětem mnoha okázalých hollywoodských velkofilmů, ale troufám si říci, že v historii filmové tvorby se doposud nikdo neodhodlal k jeho ztvárnění formou, o kterou se pokusila skupina mladých filmařů jménem AP. Ve svém vůbec prvním filmu jsme chtěli přinést nový, svěží pohled na prapodivné události a situace, ke kterým může dojít mimo naši rodnou planetu. Slepičí příběh je nejdéle zpracovávaným filmem v historii AP a jistě i vám došlo proč - natáčelo se v létě roku 2003 na Marsu a jelikož pozemské technologie přenosu signálu nejsou dosud zcela dokonalé, trvalo odesílání celého získaného materiálu na Zemi nekonečných 26 měsíců..."


Obrázek k aktualizaci

Bassano Romano DVDrip

Protože jsme obdrželi i jisté stížnosti, že nabízíme náš největší projekt, který jsme natočili v Itálii za účasti asi 40 lidí ze šesti zemí Evropy, ke stažení jenom jako 4GB DVD-video, rozhodli jsme se udělat DVD rip, a tak se dnes můžete na projekt podívat i jako na 680MB velké .avi video. Jenom připomenu, že jde o dokument zachycující průběh akce financované grantovou organizací Youth spadající pod Evropskou Unii. Snažili jsme se materiál sestříhat živě a svěže a strávili jsme nad ním asi měsíc v kuse, tak se vám snad naše práce bude líbit :)


Obrázek k aktualizaci

Zuřivost

Jedné pošmourné noci se tvrdé jádro AP sešlo pod hvězdnatým nebem na svém obvyklém schůzevním místě... v dole na Ortech. Opilí inspirací a posedlí talentem vyplodili ze svých myslí zcela nový umělecký směr protínající všechny dosud známá i zapomenutá odvětví lidské kreativní tvorby (zejména film*). Sepsavše myšlenky a pravidla nového směru POLE na vydělanou kůži z lidských zad, zřekli se ve své slovutné skromnosti možnosti vytvořit první scénář na film POLE a nabídli tuto poctu návštěvníkům studnice všeho vědění (našeho webu). 28.5.2005 přišel scénář od Davida Střídského z Pardubic, který výrazně vynikal nad tisíci dalšími, nám zaslanými, pokusy. Natočili jsme tedy film. Velefilm. Film tak progresívní a kolosální, že zůstane ještě léta nepochopen a pokládán za zhůvěřilost (sami se těšíme až ho pochopíme). Čekali jsme tedy více než dva roky, ale stále jsme ho nepochopili. Proto jsme ho celý znovu sestříhali a pod názvem Zuřivost ho jako příslib budoucí slávy žánru POLE nabízíme ke stažení.

*) jenom film


Obrázek k aktualizaci

Formule 1 VC Všeteče

Posledně to byl první AP film ke stažení. Dnes je to druhý film k prohlédnutí. Paradoxně se jedná o doposud nejdéle editovaný AP snímek. Od jeho natočení uběhly již téměř necelé čtyři roky. Je to poměrně kontroverzní snímek a názory na něj se i v samotném AP poměrně diametrálně liší. Některými je považován za snad i kultovní snímek a někomu připadá hrozný. Jeho vydání trvalo tak dlouho, protože kvalita jeho ozvučení byla prostě příšerná. Nyní jsme se pokusili toto alespoň částečně opravit a doufáme, že to snímku pomůže.


Obrázek k aktualizaci

Závada Blérvytš

Náš první kompletně dokončený snímek. Věc, která dala dohromady AP. Ani kvalita tohoto filmu není na to, že to byl náš první pokus, tak špatná :) . Obrovská dávka improvizace sice trochu zakalila kvality původního scénáře, ale zato přidala filmu jeho bezprostřednost. Dodnes, když máme nějaké to promítání, náš první snímek většinou pouštíme a setkáváme se s příjemnou odezvou. Snad se bude tedy líbit i vám, když si ho nyní můžete konečně po témeř čtyřech letech stáhnout.


Obrázek k aktualizaci

Happy Tree Friends trailer

Popravdě, nazývat toto dílko trailerem by bylo přehnané. Jde o kratičký teaser, kde uvidíte pouze pár záběrů, ale přesto vás to nechá nahlédnout do zákulisí tohoto šíleného projektu. Atmosféra, v jaké budou vytvořeny i finální epizody, je z této upoutávky snad cítit. V současné době máme sestřihány tři kratičké epizodky a musíme je ozvučit. Materiál, který stříháme, je ale vpravdě už poněkud staršího data, ale jak jsme psali, procházíme AP archiv filmů. Natočeno to bylo totiž již před dvěma roky.


Obrázek k aktualizaci

Škola slušného chování

První díl tohoto dílka je vydán a nese podtitul Sídliště. Pokud se tedy bojíte vyrazit na sídliště, AP tu má řešení. Jedná se o drobnou instruktáž a sondu do místních poměrů v těchto městských lokacích. Náš reportér vám vysvětlí, jak se chovat, a odhalí vám své rady a poznatky pro přežití na sídlišti. Pokud se v blízké době chystáte tam vyrazit, můžete se podívat, jaké hrozby by vás tam mohly čekat, a třeba si cestu tam i rozmyslíte.


Obrázek k aktualizaci

Kouzlení

AP download se doplňuje i o starší kousky. Dnes to jsou dokonce 2 videa se stejným názvem, a to Kouzlení. Jednomu z nich jsou už pomalu 2 roky a druhému je teprve rok. Jedno bylo tvořeno pro soutěž na TV Nova, druhé pro náš maturitní ples. Jedno bylo natočeno se statickou kamerou, druhé na modrém plátně. Jedno je černobílé, druhé je barevné. Jedno se mi líbí víc a druhé méně :) . Můžete se také podívat a uvidíme, jak se bude líbit vám.


Obrázek k aktualizaci

Reportáž o životě

Jde o nejnovější AP video, a zároveň o první snímek natočený na naši novou kameru SONY DSR-200 AP. Popravdě ale nazývat tento snímek filmem by bylo asi trochu přehnané. Byl natočen jenom proto, abychom zjistili, jak vypadá záznam AP kamery, a proto opravdu nečekejte žádnou pointu. Popsat by se to dalo, jako že se ocitáme v půlce jakési zvláštní reportáže a po zhruba 15 vteřinách reportér zapomene, že chtěl něco povědět, a raději se zblázní. Inu, AP humor.


Obrázek k aktualizaci

Závada Ríloudid a Jedna Noha Neběhá

Je to tak - jeden z největších natáčecích projektů AP je konečně ke stažení! Jde o už téměř 2 roky starou věc - film Závada Ríloudid, navazující na náš vůbec první film jménem Závada Blérvytš. Naše pocity z tohoto filmu jsou víceméně smíšené, neboť se nám ne zcela dokonale podařilo dodržet plán natáčení a udělali jsme mnoho kompromisů. Výsledek našeho snažení můžete nyní zhodnotit sami. Druhým filmem je Jedna Noha Neběhá, který je už také poměrně staršího data a šlo o náš větší projekt číslo dva. I když se možná nejedná o naše nejzdařilejší dílka, patří k naší tvorbě, a proto se o ně chceme s Vámi podělit.


Obrázek k aktualizaci

Bassano Romano

Konečně máte možnost si stáhnout nějakou z těch oficiálnějších, vážnějších, a snad i jednu z lepších prací AP. Jde o hodinový dokument o EU (evropském) projektu pořádaném v Itálii. Vše je pochopitelně v angličtině. Snažili jsme se nesestříhat nudný, zdlouhavý dokument, ale zvolit kompromis mezi informativní stránkou a zábavou při sledování. Hodně jsme improvizovali, koumali a tvořili, a za sebe mohu říci, že se jedná o jednu z AP prací, kterou mám opravdu rád (tím bylo nevtíravým způsobem naznačeno, že byste se na to mohli podívat, ale touto poslední větou jsem to neobezřetně prozradil).


Obrázek k aktualizaci

DANova PRDEL 3 - Nože

Dalším filmem ke stažení je třetí díl seriálu DANova PRDEL. V tomto dílu jsme si tak trochu hráli s různými noži a jinými ostrými nástroji, proto celý film nese podtitul Nože. Natáčení bylo dokonce tak nespoutané, že všichni čtyři herci, kteří se tohoto natáčení zúčastnili, zaplatili za svou odvahu menším či větším zraněním. Ale ani vlastní krvácení nezastaví živelné AP členy v podnikání šíleností vydávaných jako DANova PRDEL :)


Obrázek k aktualizaci

D.O.K.U.M.E.N.T.

D.O.K.U.M.E.N.T. se vrací. Vrací se a je ještě větší než dřív. Má 506MB a jeho obrazová kvalita je až nebezpečně průměrná. Nicméně se jedná o ten nejlepší záznam tohoto bezmála již kultovního AP filmu, který máme. Neváhejte tedy ani minutu a tento snímek si stáhněte, protože je tu právě pro vás.


Obrázek k aktualizaci

Download

Konečně bude možno většinu AP filmů stahnout. Začínáme snímky Čtvereček a Koleček, jenž před nedávnem vyhrál cenu diváků na festivalu Stopa Stáni Skřivánka, a druhým dnešním filmem je Mortal Kombat ze serie Kempr-Strajk. Již příští týden bude možná ke stažení film D.O.K.U.M.E.N.T..


Obrázek k aktualizaci

Spáč

Dalším snímkem uvolněným k prohlédnutí je Spáč. Jedná se o poměrně depresivní snímek s jen velmi málo herci. Jde také o takový rychlofilm, který jsme vytvořili téměř během jednoho dne, a námět na tento film se váže k vůbec první chatě na Všeteči, která je mimojiné spojena se založením AP. Zvláštností je, že se jedná o první AP film, ve kterém bylo nutné zastupovat herce kaskadérem.


Obrázek k aktualizaci

Einstein - trailer

Film Einstein zatím není hotov, a proto jsme se rozhodli sestříhat alespoň trailer. Jeho délka je něco přes minutu a pokusili jsme se ho udělat co nejvíce dynamicky. Nakolik se to povedlo můžete posoudit. Trailer je možno stahnou či se na něj podívat. Samotný film bychom rádi dokončili zhruba do konce prázdnin.


Obrázek k aktualizaci

DANova PRDEL - 3.díl: Nože

Dalším filmem k prohlédnutí je třetí díl seriálu DANova PRDEL. V tomto dílu jsme si tak trochu hráli s různými noži a jinými ostrými nástroji, proto celý film nese podtitul Nože. Natáčení bylo dokonce tak nespoutané, že všichni čtyři herci, kteří se tohoto natáčení zúčastnili zaplatili za svou odvahu menším či větším zraněním.


Obrázek k aktualizaci

Čtvereček a Koleček

Dnes to jsou tedy k prohlédnutí uvolněny rovnou 2 filmy. Prvním z nich je animovaná pohádka Čtvereček a Koleček. Tento snímek je prozatím také naším jediným animovaným filmem. Druhý snímek patří do série Kempr Strajků, které začneme opět postupně na našich stránkách zveřejňovat, a jmenuje se Mortal Combat.


Obrázek k aktualizaci

Houbař

Houbař je dalším z našich filmů, které si můžete prohlédnout. Je tomu již téměř rok, co jsme tento snímek natočili a dalo by se říci, že se nám v tomto filmu podařilo spojit dohromady rovnou několik žánrů. Najdete v něm prvky komedie, hororu ale třeba i dramatu. Zda se nám toto propojení žánrů skutečně povedlo v pravém slova smyslu musíte už ale zhodnotit sami.


Obrázek k aktualizaci

D.O.K.U.M.E.N.T.

Jeden z nejlepších filmů, který kdy AP natočilo je konečně k prohlédnutí. Stejně jako naše minulé filmy je umístěn na video.google.com. Jedná se o psycho horor a tato verze je již upravená do 16:9 a kvalita obrazu a barevnost je ošetřena obrazovými filtry. Nezbývá tedy než popřát ať se vám film líbí.


Obrázek k aktualizaci

Mrazák

Film Mrazák je jeden z prvních filmů, co jsme vůbec natočili a dlouhou dobu také patřil k těm nejzajímavějším. Dnes je to hlavně taková vzpomínka na to, jak jsme začínali, a proto jsme se rozhodli vám jí také nabídnout. Film si můžete stáhnout, prohlédnout nebo si o něm něco krátkého přečíst.


Obrázek k aktualizaci

Olypiáda dementů

AP dokončilo další film a dá se říct, že tento patří k těm lepším, které vzešly z rukou AP členů. Krátký snímek Olympiáda dementů je zkráceným sestřihem z 5. celostátní olympiády dementů. Sledujeme jejich cestu soutěží od jejich představení až po závěrečné předávání medailí. Můžete prohlédnout fotky z filmu, také si přečíst něco o příběhu a průběhu natáčení a v neposlední řade si můžete film i stáhnout.


Obrázek k aktualizaci

Chodník

Nový AP film ponese jméno Chodník a jak jsme se mohli dočíst v aktualizaci nemáme na něj zatím sehnané rekvizity. Jde hlavně o trabant (nebo jiné auto které vypadá funkčně ale nemusí jezdit), betonovou skruž o průměru 1,5m výšce 1m a váze okolo 1 tuny, asi 30 velkých tykví, také asi 30 televizí (nebo monitorů, mohou být staré a nepoužitelné) a alespoň 100 kilové prase (nemusí být poživatelné ale musí vypadat jako prase (aby se už nerozkládalo). Pokud můžete nějakou výše jmenovanou věc sehnat za přijatelnou cenu nebo případně AP darovat ozvěte se na info@atomyk.net.


Obrázek k aktualizaci

Sestříhání filmů

Konečně se nám podařilo zas dostřihat nějaký ten film. Dokonce dva. Prvním je snímek s názvem Houbař, který jsme natočili na počátku letošních prázdnin a druhým je Slepičí Příběh 4: Přistání na Marsu. To je dokonce vůbec první AP film ale s jeho sestříháním byly trochu problémy, a proto je hotov až teď. Dostupné jsou informace o filmech a také fotky k filmu Houbař.


Obrázek k aktualizaci

AP porno

Tak AP už zasáhlo i do tohoto filmového žánru. Jednou ze zvláštností tohoto filmu je, že byl natočen na první pokus a celý na jeden záběr. Poněkud netradiční je také herecké osazení tohoto filmu. Hrají v něm totiž pouze … no abyste se to dozvěděli, tak se na film raději podívejte. Film je jak k prohlédnutí na youtube, ale i nově ke stažení na naších stránkách.


Obrázek k aktualizaci

Nový download

Sekce dovnload opravdu doznala velkých změn. A to nejen vzhledově ale i ve funkčnosti. Mimo zcela nového vzhledu se můžete nově na naše filmy podívat. Tato možnost je k dispozici díky video.google.com. Postupně sem máme v plánu nahrát všechny naše filmy a tímto způsobem je zpřístupnit. Dnes se můžete podívat na trailer k pokračování vůbec prvního AP filmu a na jednu takovou reklamu. Používání nové sekce download ale není zcela bezproblémové, a proto vám přinášíme i stručný návod.


Obrázek k aktualizaci

Vylodění v Normandii

Ačkoli jsme minule psali, že na čas přestáváme točit nové filmy, tak faktem je, že jsme se prostě celý dlouhý týden neudrželi a něco jsme natočili. Jedná se o takový krátký filmík, který vznikl velice rychle a dokonce se povedl natočit napoprvé. Hlavní úlohu v něm hraje Jan Gróf, který se neváhal v tomto počasí pro kvalitní záběr vykoupat v šatech ve studeném lesním potůčku. Inu, jen kdyby takových obětavých herců bylo více … Snímek má pouze 4MB, ale kvalita obrazu není moc skvostná. To kvůli úspoře místa. Zbývá jen dodat, že s každým novým snímkem je automaticky doplněn i seznam AP filmů, který si můžete stáhnout sekci download v kategorii ostatní.


Obrázek k aktualizaci

D.O.K.U.M.E.N.T.

Tak doména, kde byl umístěn tento film, byla opět smazána … Co se dá dělat. Je to smůla, ale pokud máme o film opravdu zájem můžeme vám odeslat film po ICQ. V případě zájmu kontaktujte Milana Vránu nebo Dominika Fraňka (ICQ čísla naleznete v sekci Kontakty). Film má 44MB takže jeho odeslání zabere zhruba hodinku a o něco méně v případě Dominika Fraňka. Závisí to ale samozřejmě i na vašem downloadu. Podle mnohých jeden z nejzdařilejších snímků Atomyk Piktures. Jde o pokus o nervy drásající psycho horor a jak se to zdařilo, můžete posoudit sami. Film trvá bezmála 21 minut a zajímavostí je, že byl natočen jen za jeden den. Doufáme, že omluvíte dosti špatnou kvalitu obrazu, ale jak jste se mohli dočíst v aktualizaci, nemáme prostor, kam umisťovat materiál. Každý ušetřený MB je tedy nutný. V případě zájmu napište na info@atomyk.net a snímek vám bude na CD po domluvě zaslán v plné kvalitě.


Obrázek k aktualizaci

Reklama na Hovno

A je zde další film ke stažení od amatérské filmové společnosti Atomyk Piktures. jedná se o reklamu, která je jistou parodií na jinou reklamu, která kdysi běžela na TV. Ale uvidíme, jak s Vám bude líbit, doufáme že moc, proto stahujte, je to jedna z těch lepších věcí od AP!!! Dokonce nám tam zahráli i Red hot Chilli Peppers! Tak stahujte, je to zdarma!


Obrázek k aktualizaci

Reklama na SEX

Další lahůdkou, kterou výkonné oddělení distribuce krátkých filmů AP připravilo pro nenasytnou duši vás, humoruchtivých diváků, je jedna z nejpovedenějších reklam, jaké se nám kdy podařilo vytvořit. Autorem námětu je náš dvorní scénárista Groopheeck a to samo o sobě je zárukou kvality. Jste-li zvědaví, co se pod tajemným názvem "Reklama na sex" skrývá, stáhněte si i vy tento výtvor na svůj počítač a podívejte se!!


Obrázek k aktualizaci

Závada Ríloudid!!!

Pozor, máme pro vás velikou novinku! Na našem serveru je nyní ke stažení trailer (úvodní video) na Závadu Ríloudid. Kdo chce, může si ho v sekci download stáhnout. časem, počítáme nekdy po Novém roce se zde objeví možná i samotná závada ríloudid, ale musíte si počkat....